New Hampshire Softball Umpires Association

NUMERAL NEXT TO THE NAME REPRESENTS HOW MANY GAMES PARTICIPATED IN CURRENT TOURNAMENT AND THE HIGHEST LEVEL ROUND PARTICIPATED

71 UMPIRES PARTICIPATED OUT OF 134 GAME OPPORTUNITIES

Year: 2018        
Division
I
II
III
IV
Finals
SNHU 7:00 PM
SNHU 4:30 PM
PSU Field 4:00 PM
PSU Chase Field 2:00 PM
Plate
Bill Welch (3)
Gerry Veilleux (3)
Al Douglas (3)
Jim Charland (3)
Bases
James Seale (3)
Fred Jasinski (2)
Bob Nelson (3)
Howard Kelleher (2)
Bases
Paul Powers (2)
Peter Perich (3)
Len Lavin (3)
Terry Galley-Quinn (2)
 
Semi-Finals
Game 1
SNHU 4:30 PM
SNHU 4:30 PM
PSU Field 5:00 PM
PSU Chase Field 2 5:00 PM
Plate
Mike Hamilton (3)
Tom Birmingham (3)
Ray Baillargeon (3)
Donna Martineau (2)
Bases
John Caron (2)
Terri Warren (3)
Ted Levesque (3)
Dana Bourassa (2)
Bases
Tom Pelletier (3)
John Loconte (2)
Andy Hartery (2)
Al Douglas
Game 2
SNHU 7:00 PM
SNHU 7:00 PM
PSU Field 7:00 PM
PSU Chase Field 2 7:00 PM
Plate
Richard Milburn (3)
Mark Cherbonneau (3)
John Fulton (2)
Will Martin (2)
Bases
Deb Acres (2)
Gordon Daniels (3)
Adam Reitsma (3)
Bill Welch
Bases
Dennis Burkhart (3)
Kris Furtney (2)
Gene Lehoullier (2)
Len Lavin
 
Quarter-Finals
Game 1
Londonderry
Milford
White Mountains
Woodsville
Plate
Milburn
Powers
Bob Nelson
John Simon (2)
Bases
Perich
Cherbonneau
Lehoullier
Adam Reitsma
Bases
Palange (1)
Proulx (1)
Brad Wolfe (2)
Frank Stevens (2)
Game 2
Winnacunnet
John Stark
Campbell
Epping
Plate
Warren
Pelletier
Daniels
Hamilton
Bases
Seale
Veilleux
Hartery
Monson (1)
Bases
Mackey (2)
Caron
T Galley-Quinn
Loconte
Game 3
Concord
Pembroke
Newport
Moultonborough
Plate
Thomas (2)
Birmingham
Martin
Martineau
Bases
Jasinski
Fulton
Cobb (1)
Kelleher
Bases
Lavin
Walchak (1)
Dupree (2)
Acres
Game 4
Spaulding
St Thomas
Berlin
Wilton
Plate
Burkhart
B Welch
Fiorentino (2)
Levesque
Bases
Greenleaf (2)
Vacek (1)
Baillargeon
Furtney
Bases
Charland
Lambert (2)
Kleinschrodt (2)
K Taylor (2)
 
Preliminary
Game 1
Keene
John Stark
White Mountains
Moultonborough
Plate
Daniels
Thomas
Baillargeon
Mackey
Bases
D Ellis (1)
Birmingham
Fiorentino
Brad Wolfe

Game 2

Pinkerton
Pembroke
Campbell
Wilton
Plate
Cherbonneau
Perich
Makarawicz (1)
D Welch (1)
Bases
Lambert
Rossetti (1)
Odiena (1)
Greenleaf
Game 3
Alvirne
Plymouth
Newport
Colebrook
Plate
Hamilton
Tenney (1)
Morin (1)
Stevens
Bases
Milburn
Reitsma
Hoffman (1)
Kleinschrodt
Game 4
Exeter
St Thomas
Berlin
Derryfield
Plate
Morgan (1)
Krasko (1)
Simon
Levesque
Bases
Seale
Campbell (1)
Judd (1)
Scannell (1)
Game 5
Windham
Stevens
Profile
Plate
Veilleux
Soule (1)
Nelson
Bases
Zwicker (1)
Dupree
Hartwell (1)
Game 6
Goffstown
Mascenic
Hopkington
Plate
Bourassa
Boucher (1)
Warren
Bases
Martel (1)
Sabolevski (1)
Konstant (1)
Game 7
Coe-Brown
Belmont
Plate
Pelletier
Burkhart
Bases
Douglas
K Taylor
Game 8
Gilford
Plate
Charland
Bases
Fortier (1)